Kelime Avı Oyunu Kurallar

Kelime avı oyunu
Üyelikli yada misafir olarak oynayabileceğiniz tek kişilik bir oyundur.Her level seviyesinde harflerin düşme hızı inme aralığı değişmektedir.Harflerin daha kolay seçilmesini için sesli harfleri kırmızı sessiz harflerde siyah renktedir.Yıldız şeklindeki sarı jokerler sesli harfleri temsil etmektedir.
Oyunu Amacı
Oyunun amacı;Her level seviyesi için belirlenmiş taban puanı, balonları üste değdirmeden tamamlamaktır.Her levelde daha yüksek puanlar almak sizi bir sonraki aşama için avantajlı kılacaktır. Seçilen harfler birbirleriyle bağlantısız olabilir. .
Puanlama
kazanılan puanlar,kelimelerin uzunluğu ile doğru orantılıdır.Aynı Levelde daha önce yazılan kelimeler daha düşük puan Getirir.Yüksek Puanlar kazanmak için uzun ve farklı kelimeler bulmalısınız.
Level Atlama
Her oyunda farklı bir taban puanı var. Levelleri geçtikçe heyecan dahada artıyor.Düşen balon hızları ve düşme aralıkları levele bağlı olarak değişiyor Klavye veya mouse kullanarak en uzun kelimeleri bulmaya çalış Levelleri daha rahat geç!
Nasıl Oynanır
Oyunu Klavye veya mouse ile oynabilirsiniz.Klavye ile mouse ile yapmak istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz.ENTER:Gönder, BACK:Geri Al, DEL:sİL
Geçerli Kelimeler
1) Kelime avında hiçbir şekilde özel isim kullanılmaz. Onur,Zafer,Leyla gibi dilimizde anlamı olan, isimden özel isim haline gelmiş kelimeler istisnadır. .
2) Sayıların sadece ‘tekil’ halleri kullanılır. Örneğin; bir ve on yer alırken, on bir yer almaz. .
3) Genel ahlaka aykırı; küfür olarak nitelendirilebilecek kelimeler yer almaz. .
4)TDK Sözlüğü’nde bulunmasına karşın, çağımızda neredeyse hiç kullanılmayan Osmanlıca kelimeler yer almaz.
5)Kelime avı Sözlüğü’nde 11/02/2009 tarihi itibarıyla 58575 kelime yer almaktadır.Kelime Avı Oyununa oyna ?


Oynamaya Başla

Oyun